Ana Sayfa
Kurumsal
Çözümler
Hizmetler
İletişim
Dokümanlar
Bilgi Talep Formu

 
 
 
 

İş Zekası (BI)

bi

Tüm veri tabanı yöneticileri ile tam uyumlu çalışan Q-Biz İş Zekası yazılımı, işletmelere içinde bulundukları anın analizini yapabilme, geçmişi yorumlama ve geleceği planlama yeteneğini kazandırıyor. Q-Biz İş Zekası ile elde edilecek sonuçlar, farklı analizlere ve bir bakışta gözden kaçma olasılığı yüksek verilere neredeyse büyüteç tutulmasıyla yepyeni yorumlara olanak sağlıyor.Kolay Kurulum ve Kolay Yönetim


Birkaç dakikada kolayca kurulur ve uyarlamaya hazır hale gelir. Ekstra hiçbir servisin kurulumuna ihtiyaç duymaz. Böylece bu servislerde meydana gelebilen hatalardan etkilenmez. Kolay, sorunsuz ve dolayısıyla maliyetsiz bir yazılım yönetimi sağlar.Dinamik Görüntüleme


Tek bir rapor ile elde edilen verileri -detaylı, gruplanmış, filtrelenmiş, özetlenmiş vb.- çeşitli şekillerde ve liste, pivot, grafik, dashboard formatında sunabilme.


Hızlı Uyarlama


Q-Biz iş zekası yapılandırmasını veritabanı tanımlarına bakarak değil işletmenin organizasyonunu inceleyerek kurar. Sistem verilerin bulunduğu server/lar, bu server/lar üzerinde çalışan uygulamalar, bu uygulamalarda takip edilen firmalar ve ticari dönemler şeklinde yapılandırılır. Veritabanı bağlantıları ise bu yapılandırma üzerinden -arka planda- kurulur. İşletmenin fiili yapısına uygun olarak kurulan bu model sayesinde yapılan uyarlama son derece hızlı yürür. Yıllardır hayal ettiğiniz raporlar analizler birkaç gün içinde monitörünüzde belirmeye başlar.


Yalın Tasarım


Rapor tasarlarken / hazırlarken / sunarken farklı yazılımlar kullanmadan çeşitli servisler çalıştırmadan tüm işlemlerin tek bir ara yüzde yapılır.


Güçlü Sorgulama


Son derece karışık ve iç içe ilişkilerden oluşan tablolardaki verilerin dahi istenilen düzende çekilip raporlanabilmesini sağlayan ilişki tanımlama ve alt-sorgu oluşturma mekanizmaları sayesinde en zor raporları kolayca hazırlayabilme.


Hızlı Adaptasyon


İşletmenizde kullandığınız uygulama yazılımlarına (Ticari Paketler-ERP-CRM vb.) kısa sürede adapte olur. Eğer kullandığınız yazılım Q-Biz tarafından daha önce algılanmış bir yazılım ise bu süreci uygulamaya gerek kalmaz. Şu anda ülkemizde yaygın olarak kullanılan pek çok uygulama yazılımı Q-Biz tarafından zaten tanınmaktadır.


Maksimum Bilgi Güvenliği


Kullanıcılar sadece yetkili oldukları raporları çalıştırabilirler. Ayrıca rapordaki verilerin yazdırılması veya Excell vb. ortamlara aktarılması istenirse engellenebilir. Böylece firmaya ait bilgilerin firma dışına taşınması önlenir. Ek olarak; tablo, kolon, satır bazında verilen yetkilerle her bir kullanıcı/grup kolaylıkla sınırlandırılabilir. Belirli bir bilgiyi görmesi engellenmiş bir kullanıcı bu verinin yer aldığı raporu almak isterse, bu saha raporda karşısına gelmeyecektir.


İnternet-Uzak Bağlantı Güvenliği

Uzak bağlantı, socket programlama kullanılarak hazırlanan HayadaSoft Portal ile yapıldığı için işletme bilgilerine uzaktan erişmek eksiksiz bir güvenlik içerisinde gerçekleştirilir.


Performans


Q-Biz’in güçlü sorgu hazırlama yeteneği HayadaSoft Portal’ın çok kanallı sorgu çalıştırma özelliğiyle birleştiği için uzak bağlantıda da lokal bağlantı performansı oluşur.


Rapor Arşivi


Çalıştırılan bir raporun o anki sonucu çeşitli nedenlerden dolayı arşivlenerek kayıt altına alınıp gerektiğinde arşivdeki hali izlenebilir. Ayrıca çok uzun çalışma zamanına neden olan raporların sonuçları da arşivlenerek gerektiğinde rapor sonucuna beklenmeden ulaşılabilir.

 

Ana Sayfa | Kurumsal | Hizmetler | Bilgi Talep Formu | İletişim | Çözümler | Dokümanlar |
Copyright © 2009. Tüm Hakları Saklıdır.
design by: dr-ch